ŚWIĘTY GRAAL I TEMPLARIUSZE (12)

Kontynuacja sesji z Basmatem z 23 lipca 2022 r. (12)

ŚWIĘTY GRAAL I TEMPLARIUSZE (12)

Pytanie:
Heliodor, członek naszej Fundacji, prosi o odpowiedź czy określenie „Święty Graal” pochodzi z arabskiego i oznacza „święta recytacja”?

Maria Magdalena:
Święty Graal to przede wszystkim nie kielich poszukiwany przez wiele osób, tylko każdy z was. Każdy z was jak napełni swój kielich swoją energią, swoją mocą, swoją siłą to nim się staje. Jeshua powiedział do każdego z nas – stań się kielichem. Ale chodziło o kielich świętego Grala – bądź nim, wypełnij się. Jeżeli mówisz o recytacji, oznacza to: wypełnij się najpiękniejszą energią i mów, mów w świadomości człowieka, który wie o czym mówi. Dlatego nazywano to recytacją, mówieniem prawdy.

Pytanie:
Heliodor pyta też co tak naprawdę recytowali Templariusze? Czy zaginęło to, co recytowali, czy można to odnaleźć?

Jeshua:
Świętą mądrość przekazali Templariuszom Arabowie. Dzisiaj się ich różnie ocenia, jak mówicie, ale to oni przynieśli im największą mądrość. Oni w ukryciu, w przebraniu pojawili się u Templariuszy i przekazali im wszystko co mogli, łącznie z budową katedr naszej pani – czyli każdej kobiecie.

Maria Magdalena:
Templariusze nie dostali specjalnych mantr, oni dostali konkretne projekty, oni dostali informacje o tym, jak mają powstać świątynie, żeby każdy kto do niej wejdzie, mógł dostąpić energii wniesienia. Oni nie śpiewali mantr, oni mogli śpiewać swoje mantry, ale nie zostały one im przekazane.

Pytanie:
Jeśli mówimy o Graalu: i Graal to był kielich, z którego piłeś wino w czasie ostatniej wieczerzy. Księża powtarzają w kółko z ambon, że powiedziałeś „Jedzcie  bo to ciało moje i pijcie bo to krew moja. Tak czyńcie na moją pamiątkę” I tak kościół to przekręcił, że to ksiądz na oczach tłumu pije wino i sam rozdziela hostie. Rozdziela je mówiąc „To jest ciało Chrystusa”. Czy naprawdę tak powiedziałeś, czy nie było całkiem inaczej?

Jeshua:
Powiedziałem, żeby to nasze spotkanie było na pamiątkę i żebyśmy się podzielili wszyscy razem przesłaniem życia poprzez chleb i przesłaniem wina poprzez radość, poprzez zdrowie. Nie powiedziałem, że za ciało, na ciało i za ciała. Nie użyłem takich sformułowań. Kielich jest tylko naczyniem. To my, każdy z nas może się wypełnić świadomością. Zobaczcie – jak jesteście z przyjaciółmi to się cieszycie, wspominacie i pijecie wino, żeby uczcić czyjeś święto, żeby zrobić przyjemność jakiemuś człowiekowi, który ma swoje święto w tym dniu. Jedząc i pijąc mieliście mile mnie wspominać.

Pytanie:
Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o Templariuszach, bo z jednej strony mówi się o nich bardzo pozytywnie, a z drugiej strony mówi się o nich bardzo negatywnie. Gdzie leży prawda?

Basmat:
Ale negatywnie dlaczego?

Pytanie:
Właśnie nie pamiętam tego całego wywodu ale, że to oni niby byli zamieszani w Atlantydę, coś jest takiego napisane w książce Ashayany Deane, ale jeszcze nie doczytałam całości, generalnie są opisywani negatywnie, że byli tą „złą siłą”.

Jeshua:
Oni otrzymali przekaz od bardzo wysokich mistrzów arabskich i z tym przyszli. Chcieli otworzyć te miejsca na energię, która przepływałaby do ludzi, czyli tak naprawdę chcieli dobrze. Oni wcale nie zostali zniszczeni, bo jednak próbowano ich zniszczyć, oni jakby się ukryli. To się nazywało „Uczniowie Jezusa”.

Basmat:
Zobaczcie jaka w nich siła –  przejęli swoje majątki, które zostały zagrabione przez papieża i innych. Po tym ich niszczeniu, 13-ty i piątek. Oni z powrotem to przejęli. Tak naprawdę to główną siedzibą była dzisiejsza Portugalia, gdzie władca Portugalii dał im możliwość przebywania tam i dał im tak naprawdę parę miejsc, gdzie mogli być. Mówiło się też, że w niektórych zakonach – podobnie było u Templariuszy – że był zakon Templariuszy czy tych uczniów Chrystusowych, że oni mieli też wewnętrzny zakon i ten wewnętrzny zakon to już była wyższa szkoła jazdy. Czyli nie każdy miał dostęp do niektórych informacji, tylko ludzie zaufani mieli dostęp. Ale mówi się, że większość zagrabionych majątków z powrotem przeszła w ich ręce, tak więc mieli jakiś taki dar, do tego żeby tym zarządzać. Ja się nie spotkałem z taką negatywną informacją o nich.

Ciąg dalszy nastąpi…

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas!

Wysyłanie
©2023 Fundacja „Mądrość Narodów"

Wykonanie: noFlash

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?