Piramidy w Bośni

PREHISTORYCZNE I STAROŻYTNE SPOŁECZEŃSTWA LUDZKIE

Dr Sam Osmanagić

Prawie wszystko, czego uczą nas o starożytnej historii, jest błędne: pochodzenie ludzi, cywilizacji i piramid. Homo sapiens z pewnością nie jest wynikiem ewolucji, a biolodzy nigdy nie znajdą „brakującego ogniwa”, ponieważ nauka ewidentnie sugeruje, że współczesny człowiek jest produktem inżynierii genetycznej. Sumerowie nie są początkiem cywilizowanych ludzkiej, ale raczej początkiem ostatniego cyklu ludzkości. Wreszcie najstarsze, oryginalne piramidy, zostały wykonane przez zaawansowanych budowniczych, którzy znali energię, astronomię, geometrię i konstrukcję lepiej niż my.

Aby zrozumieć starożytne zabytki, musimy oglądać je w trzech wymiarach: fizycznym, energetycznym i duchowym. Nasze instrumenty naukowe po prostu nie są wystarczające do wyjaśnienia celu budowy najstarszych piramid. Obecni naukowcy głównego nurtu, archeolodzy, historycy i antropologowie ze swoim sztywnym podejściem są często główną przeszkodą postępu w tych dziedzinach.

Jest sprawą ewidentną, że luka między nauką fizyczną a duchową musi zostać wypełniona, jeśli chcemy w pełni zrozumieć przeszłość.

Tysiąc dwieście tonowy kamienny blok w Baalbek (Liban) wymaga wyjaśnienia. Kto był w stanie kształtować, przenosić i instalować cztery razy większe bloki niż nasze możliwości XXI wieku? Megalityczne zabytki Yonaguni (Japonia) należą do poprzedniego cyklu ludzkości. Są niezaprzeczalnym dowodem leżącym na dnie Pacyfiku, 80 metrów poniżej poziomu oceanu, że zaawansowana cywilizacja żyła w tym regionie ponad 12.000 lat temu, zanim ogromne ilości lodu stopiły się i spowodowały wzrost poziomu Pacyfiku o 80 metrów. Machu Picchu (Peru) opowiada o czterech charakterystycznych cywilizacjach i różnych stylach konstrukcyjnych, z których pierwsza jest najbardziej zaawansowana. Jednocześnie wszystkie książki historyczne wymyślają historię Inków jako budowniczych „królewskiego zacisza” stworzonego w ostatnich czasach ich panowania. Nowe datowanie najstarszych i najbardziej znanych piramid w Peru, Meksyku, Chinach i Egipcie cofa nas do czasów na długo przed oficjalnie akceptowaną historią i panowaniem znanych władców. To samo dotyczy „nierozpoznanych” i / lub odkryć piramidy na Mauritiusie, Wyspach Kanaryjskich, Tahiti, Australii, Amazonii, Krecie, Południowej Afryce, Kambodży, Włoszech lub Indonezji.

Najstarsze piramidy chińskie i egipskie znacznie przewyższają te wykonane później, które przypominają nieudane repliki. Starsze budowane są z bloków granitu, wapienia i piaskowca, nowsze są znacznie mniejsze i zbudowane z cegieł mułowych. Wszędzie wokół nas są ślady bardziej zaawansowanych istot. Tymczasem naukowcy głównego nurtu próbują dopasować te zabytki do założonych współrzędnych czasowych, fałszując bez wahania prawdę.

Dwieście piramid Cahokia (USA) uświadamia nam astronomiczną wiedzę budowniczych, którzy przenieśli kilka milionów ton materiałów budowlanych i znali różnicę między kosmiczną a magnetyczną północą. Majowie (Ameryka Środkowa) są przykładem wiedzy o Wszechświecie. Nasz Układ Słoneczny okrąża Drogę Mleczną, ten cykl 26 tysięcy lat zwany „długim kalendarzem”, wpływa na życie naszej planety. Potomkowie Indian Pueblo (południowe USA), nie potrzebowali alfabetu ani fizycznej komunikacji, aby rozpoznać niebezpieczeństwo pochodzące z głębi Wszechświata.

Archeolodzy głównego nurtu, pozostając w swoim zamkniętym świecie, nigdy nie będą w stanie wyjaśnić narzędzi i logistyki potrzebnej do budowy kamiennych głów na Wyspach Wielkanocnych, obrabianych granitowych bloków kompleksu piramid w Akapanie w Boliwii lub funkcji komór w piramidach w Gizie.

Kamienne kule zachodniego Meksyku, południowej Kostaryki, Wyspy Wielkanocnej lub dwudziestu miejsc w odległej Bośni i Hercegowinie są oczywistym dowodem zrozumienia i manipulowania kształtami i polami energetycznymi w odległej przeszłości.

Ponadto odkrycie Bośniackiej Doliny Piramid mówi nam, że nie znamy naszej planety. Możemy udać się na Księżyc, ale nadal musimy zbadać naszą Matkę Ziemię. Więcej tajemnic czeka na odkrycie i, dzięki starożytnej wiedzy, pomaga nam odzyskać równowagę.

ZNACZENIE ODKRYCIA PIRAMIDY W BOŚNI

W kwietniu 2005 roku po raz pierwszy pojechałem do miasta Visoko, 30 km na północny zachód od stolicy Bośni i Hercegowiny w Sarajewie. Moją uwagę przykuły dwa regularnie ukształtowane wzgórza, które później nazwałem Bośniackimi Piramidami Słońca i Księżyca. Przez tysiące lat miejscowi uważali te wzgórza za zjawiska naturalne, ponieważ porastała je półtorametrowa warstwa ziemi i roślinności. Jednak kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ich trójkątne ściany, zbocza, oczywiste narożniki i orientację w kierunku stron świata wiedziałem, że muszą być zbudowane przez siłę inną niż natura. Od dziesięcioleci badam piramidy, wiedziałem, że piramidy znalezione w Chinach, Meksyku, Belize, Gwatemali lub Salwadorze przedstawiają ten sam przypadek piramid pokrytych brudem i roślinnością.

W 2005 r. rozpoczęła się praca nad projektem Piramidy w Bośni. Firmy budowlane i geolodzy wykonali wiercenia rdzeniowe i analizę geomorfologiczną. Na konferencji prasowej w Sarajewie w październiku 2005 r. ogłosiłem światu, że odkryto pierwsze piramidy w Europie.

Niedługo potem utworzona została Fundacja non-profit „Archaeological Park: Bosnian Pyramid of the Sun Foundation” i od tego czasu badania piramid w Bośni stały się największym na świecie interdyscyplinarnym projektem naukowym w dziedzinie archeologii. W latach 2005-2014 ponad 360.000 roboczogodzin zostało przepracowanych na wykopaliskach archeologicznych, badaniach próbek i datowaniu radiowęglowym. Ustaliliśmy, że Bośniacka Dolina Piramid składa się z pięciu odkrytych do tej pory konstrukcji piramidalnych: zostały nazwane: Piramida Słońca, Księżyca, Smoka, Matki Ziemi i Miłości. Znajduje się tam również kompleks cmentarny i ogromny podziemny labirynt.

Odkrycie to ma charakter historyczny i zmienia naszą wiedzę na temat wczesnej historii Europy z kilku powodów:

1.     Są to pierwsze piramidy odkryte w Europie;
2.     Obszar obejmuje największą na świecie strukturę piramid – Bośniacka Piramida Słońca, o wysokości ponad 220 metrów jest znacznie wyższa niż Wielka Piramida w Gizie (147 metrów);
3.     Według Bośniackiego Instytutu Geodezji Bośniacka Piramida Słońca ma najdokładniejszą orientację w kierunku kosmicznej północy z błędem 0 stopni, 0 minut i 12 sekund;
4.     Bośniacka Piramida Słońca jest całkowicie pokryta sztucznie wykonanymi betonowymi blokami. Według naukowców zajmujących się materiałami w Bośni, we Włoszech i Francji, właściwości betonu, w tym ekstremalna twardość (do 133 MP) i niska nasiąkliwość (około 1%), znacznie przewyższają współczesne tego typu materiały;
5.     Piramidy pokryte są glebą, która według Państwowego Instytutu Agro-Pedologii z Sarajewa (Bośnia i Hercegowina) ma od 12 000 do 15 000 lat. Datowanie radiowęglowe materiału organicznego znajdującego się na szczycie betonowych bloków i poniżej 1.5 metra warstwy brudu i gliny, przeprowadzone przez Instytut Węgla z Kijowa na Ukrainie w sierpniu 2012 r., potwierdziło, że budowa była już 24 800 +/- 200 lat temu. Wreszcie, w 2013 r. badacz i archeolog Timothy Moon z Nowej Zelandii odkrył dwa kawałki skamieniałych liści poniżej pierwszej warstwy bloków betonowych. Badania metodą radiowęglową dały datę budowy: 29,200 lat +/- 400 lat. Według astrofizyka, dr Paula LaViolette przekłada się to na datę około 34 000 lat temu!!! Odkrycie to potwierdza, że ​​piramidy w Bośni są również najstarszymi znanymi piramidami na naszej planecie.
6.     Pod bośniacką Doliną Piramid znajduje się rozległa, podziemna sieć tuneli i komór, które o łącznej długości ponad dziesięciu kilometrów.
7.     W podziemnym labiryncie odkryto ceramiczne rzeźby o masie ponad 8 ton, co czyni je największymi znaleziskami ceramicznymi w starożytnym świecie.

Kilka zespołów fizyków i inżynierów elektryków z Chorwacji, Włoch, Serbii i Finlandii wykryło i zmierzyło wiązkę energii (z natury elektromagnetyczną) przechodzącą przez szczyt Bośniackiej Piramidy Słońca. Promień wiązki wynosi 4,5 metra z częstotliwością 28 kHz, siła 3,9 V. Wiązka jest ciągła, a jej siła rośnie wraz z ruchem w górę i od piramidy. Zjawisko to jest sprzeczne ze znanymi prawami fizyki i technologii. To pierwszy dowód istnienia niehercowej technologii na naszej planecie. Wygląda na to, że konstruktorzy piramid już dawno stworzyli perpetuum mobile i ta „maszyna energii” nadal działa.

Odkryto również wiązkę ultradźwięków na szczycie bośniackiej Piramidy Słońca o tej samej częstotliwości, która przychodzi w regularnych interwałach oddalonych od siebie o 9,3333 Hz ze szczytami 28,3000 kHz. Są to właściwości maszyn energetycznych, a nie naturalnych piramidowych wzgórz. Do końca 2012 r. źródło energii zlokalizowano 1,5 mili pod piramidą o szacowanej mocy ponad 10 kW.

Najbardziej ekscytujące odkrycie miało miejsce jesienią 2016 r., Wysłany został dron ponad szczyt bośniackiej Piramidy Słońca. Sygnał elektryczny mierzono przy częstotliwości 28 kHz, która zaczyna się jako wąska wiązka o długości 4,5 metra, następnie rozszerza się do 20 metrów i kurczy się do 4,5 metra. Dla inżynierów nie było wątpliwości: fale skalarne Tesli zostały odkryte na szczycie piramidy. Takie fale mogą podróżować znacznie szybciej niż światło!


W 2010 roku odkryto w podziemnym labiryncie trzy komnaty i małe niebieskie jezioro. Badanie energetyczne sugerują, że poziom jonizacji o wartości 43 000 jonów ujemnych jest 100 razy wyższy niż średnie stężenie na zewnątrz, co sprawia, że podziemne pomieszczenia są „komorami uzdrawiającymi”.

Dalsze badania elektromagnetyczne, przeprowadzone w 2011 r. potwierdziły, że poziomy promieniowania ujemnego przez siatki Hartmana, Curry’ego i Schneidera są w tunelach równe zeru. Nie wykryto w nich promieniowania technicznego (z linii energetycznych i/lub innej technologii) ani kosmicznej radioaktywności. W tych tunelach brak jest również sygnałów Internetu (3G) lub telefonu komórkowego (0,85 G). Rzeźby ceramiczne są umieszczone nad podziemnymi strumieniami wody, a energia ujemna jest przekształcana w dodatnią. Wszystkie te eksperymenty wskazują na podziemny labirynt jako jedną z najbezpieczniejszych podziemnych konstrukcji na świecie, co czyni go idealnym miejscem do odmładzania i regeneracji organizmu.

Dwieście lat egiptologii nie dostarczyło zadowalającej odpowiedzi na pytanie, jaki był prawdziwy cel najstarszych i najwyższych piramid.

W ciągu zaledwie dwunastu lat, stosując interdyscyplinarne metody naukowe, badania w Bośni przebadały ten kompleks poprzez pomiary fizyczne, energetyczne, duchowe i lecznicze. Uzyskano pionierskie wyniki, które wpływają na całą sferę wiedzy i naukę o właściwościach piramid. Badania trwają w dalszym ciągu i historia zmienia się niemal każdego dnia z każdym nowym odkryciem.

Być może zmieniając nasze początki lub ucząc się lepiej rozumieć nasze początki, możemy również zmienić naszą teraźniejszość i naszą przyszłość na lepsze.

Dr Sam Osmanagić

Członek zagraniczny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych
Profesor i dyrektor Centrum Archeologii i Antropologii
na American University w Bośni i Hercegowinie
www.samosmanagich.com

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas!

Wysyłanie
©2024 Fundacja „Mądrość Narodów"

Wykonanie: noFlash

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?