Świątynia kół

Ukryty aspekt świętego Graala i Arki Przymierza na podstawie sesji 09 z Anną Dolińską
Niniejszy artykuł obrazuje doskonale jak ciężkie i wymagające łączenia niepozornie ze sobą związanych faktów jest moje zadanie, którym jest odczytywanie symboli, znaków i analizowanie słów/liczb. To przypomina trochę zadania matematyczne, gdzie mamy „dane”, „szukane” i znając wzór otrzymujemy rozwiązanie, jednak z tą różnicą, że ja często szukam danych (!), ten artykuł będzie tego najlepszym przykładem. Jednocześnie jest to też kryptologia, bo czymże innym jest łamanie szyfrów z użyciem kabalistycznej metodologii.
Od samego początku bardzo intrygowało mnie enigmatyczne stwierdzenie Samuela z sesji 09 z Anną Dolińską z 24 marca 2011 roku, a mianowicie padły tam zagadkowe słowa, od razu wyczuwałem tutaj ukryty przekaz wymagający odkodowania, o to ono:
„Zapisz: Gral – nie kielich, Arka – nie skrzynia,[…]”
Mimo, że słowa Samuela nie były skierowane do mnie, zapisałem, co w języku analizy gematrycznej oznacza po prostu poddanie analizie – poniżej przedstawiam wynik tego zapisania.
Jak zawsze najpierw przełożyłem kluczowe słowa na język hebrajski, przeliczyłem i tak o to zapisałem:
„Nie kielich” = LA GBIa’a (lo gawia) = 116
„Nie skrzynia” = LA ThVBH (lo tewa) = 444
Przedtem próbował używać do odczytu przekazu tylko i wyłącznie dwóch kluczowych słów, czyli „kielich” i „skrzynia” i absolutnie nic nie mogłem z tego odczytać i zrozumieć. Sytuacja uległa diametralnej zmianie, gdy użyłem w obu przypadku kluczowego zaprzeczenia: „nie”.
Słowo „NIE” jest tutaj kluczem, co nie dziwi wcale, ponieważ wszystko tu jest dziwne, lecz widać niesamowitą prawidłowość, otóż słowo „nie” i jego hebrajski zapis LA ma wartość 31, tą samą wartość liczbową ma słowo AL, które oznacza „bóg”, zawiera się tutaj jedna z największych kabalistycznych tajemnic. Pozwolę więc sobie to zapisać wprost:
AL GBIa’a = 116 – Kielich boga
AL ThVBH = 444 – Skrzynia boga
Liczby te są mi dobrze znane, ponieważ pracowałem z nimi już od dawna i nie musiałem wcale szukać gdzieś po słownikach (a często to robię) lub swoich dziennikach liczbowych, o to wyniki zastosowania gematrii.
116 = GLGLIM (galgalim) – Koła
444 = MQDSh (mikdasz) – Świątynia, sanktuarium
Nie wiem dlaczego, ale postanowiłem tym razem użyć wyszukiwarki google (images), ponieważ absolutnie nic mi nie mówiło określenie „świątynia kół”, ponownie nie wiem dlaczego, ale wpisałem to po angielsku czyli „temple of wheels”, gdy moim oczom ukazały się zdjęcia przepięknej świątyni z Indii, zwanej świątynią kół wszystko stało się jasne – polecam każdemu to wpisać i samemu się przekonać jakie wrażenie musiało to na mnie zrobić!

O to, co ukazało się moim oczom:

wheel

Świątynia ta znajduje się w Indii, w Odisha, w Konark, jest ona poświęcona bogu słońca – Surya. Bardzo intrygujący jest fakt, że słowo „arka” w sanskrycie oznacza słońce!
Gdy dodamy do siebie 116 i 444 otrzymamy liczbę 560, teraz to co napiszę można uznać za jakąś anomalię, ponieważ zapisując słowa „Graal” i „Arka” w zupełnie inny sposób (!) również uzyskałem liczbę 560 – nie ma tutaj żadnej prawidłowości ani reguły gematrii – powiem więcej, jest to niezwykły (nie) przypadek.
GRa’aL = 303 (Graal)
ARVN = 257 (Arka)
303 + 257 = 560
560 = 116 + 444
A teraz używając wszystkich liczb:
116 + 444 = 560 = 303 + 257

Podstawię teraz pod liczby zapisy hebrajskie o takich samych wartościach liczbowych
303 = ABRQ (avrek) – Syriusz
257 = AVRIM (urim) – Światła (blask płomienia, ogień)
Jest tu jasne nawiązanie do mojego artykułu o złotych prętach , ponownie Syriusz jest tutaj symbolem oświecenia, jako najjaśniejsza gwiazda na niebie, nie chodzi o Syriusz B.
Wzniosę teraz moją analizę na inny, wyższy poziom. Biorąc angielskie słowo temple z początku tekstu i powyższe Syriusz pozwolę sobie odesłać czytelnika dokładnie tam, zostajemy tutaj nakierowani na konkretną książkę, a mianowicie: Robert Temple „Tajemnica Syriusza” , jest tutaj zawarty cały sens Syriusza w jakim odnoszę się zawsze pisząc Syriusz w swoich artykułach.
Otworzę teraz przed czytelnikiem bramę Świątyni Kół i zapraszam do zwiedzania, wszystkich.

bigstock-Meditation-Chakras-44008804

Świątynia Kół, jako czakry , ośrodki energetyczne w ciele człowieka

Hebrewtree

Świątynia Kół, jako Drzewo Życia, sefiry i ścieżki będące mapą samo-inicjacji

flower of life

Świątynia Kół, jako Kwiat Życia, doskonałe przedstawienie zasad świętej geometrii

2000px-Ouroboros-simple.svg

Świątynia Kół, jako wąż, który od zarania dziejów pożera własny ogon

temple_church_london

Świątynia Kół, jako okrągła część kościoła Templariuszy, Temple Church, Londyn

merkabah-Ezekiel

Świątynia Kół, jako Merkabah, rydwan boga z wizji proroka Ezechiela
[..]15 Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. 16 Wygląd tych kół odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. 17 Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. 18 Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu4 wokoło. 19 A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. 20 Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia5 znajdował się w kołach. 21 Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. 22[..]
Drzwi Świątyni Kół są od teraz otwarte dla wszystkich, tajemnica Arki i tajemnica Graala od teraz nie jest już tajemnicą, jest znana i poznana, wiedza starożytna i współczesna została ujawniona, każdy może być prorokiem i czytać z kroniki jak z otwartej książki. Arka nie skrzynia, Graal nie kielich – są to koła!
Wszelkie Prawa Niezastrzeżone
Heliodor Biernacki,
Fundacja Mądrość Narodów,
31 grudnia 2014

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas!

Wysyłanie
©2024 Fundacja „Mądrość Narodów"

Wykonanie: noFlash

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?