ELFY

ELF W KAŻDYM DOMU I W OGRODZIE

elf-caly

                      Elf z jeżykiem

    Na stronach Fundacji „Mądrość Narodów” piszemy często o bardzo ważnych sprawach dla ludzi i dla świata. Ratowanie ludzkości i Matki Ziemi, wykopaliska w Egipcie, czyste energie… A przecież, na co dzień życie to wiele weselszych, „lżejszych” tematów, o których tak często zapominamy. Dlatego mam propozycję, aby przypomnieć sobie o Elfach…

elf-w-kwiatach

                                                                                     Elf w ogrodzie. Zdjęcie: Anja Branson Anna Kubicka

    Chodzi o to, żebyśmy z powrotem zaczęli przywracać w swoim otoczeniu, wokół swoich domów, wokół swoich ogrodów, wokół miejsc, gdzie się dobrze czujemy, sporządzone z dowolnych materiałów – Elfy. Niech ta metafora, symbol Elfa przywróci nam energię, pozwoli przypływać energiom, pozwoli rozjaśnić świat, w którym żyjemy.

elf-z-elfikiem

                 Elf z elfikiem. Rys. Tina Wieczorek

     Gdy na dworze jest słota, o szyby deszcz dzwoni, gdy na duszy jest jakiś cień – powinno być coś, co może rozjaśnić umysł, spowodować uśmiech na twarzy. Gdy wyjrzysz za okno – może być tam szaro i smutno, ale jeśli zauważysz w rogu swojego mieszkania, domu, ogrodu Elfa – nie ważne jak ponura jest wokół ciebie aura, nie ważne ile niepotrzebnych myśli zaśmieca twoją głowę – na twarzy pojawi się uśmiech, ponieważ Elfy są uosobieniem uśmiechu, mają za zadanie rozjaśniać twoje życie, niezależnie od tego ile masz lat, ile masz pieniędzy, jak głęboko jesteś w dołku, albo jak wysoko na szczycie twojej kariery.

elficzka-z-dzieckiem-jpg-maly

               Elficzka z dzieckiem. Rys. Tina Wieczorek

     Rodowód Elfów sięga mitologii germańskiej i doskonale czują się one jako wytwór naszej fantazji – niezależnie od kraju, w którym mieszkają. Miejsce, gdzie Elfy obecnie są i nie budzą niczyjego zdziwienia – to Francja. Często są przedstawiane jako chochliki lub duszki leśne bądź wodne. Mogą to więc być młodzieńczo wyglądające ludziki wielkiej piękności, żyjące w ogrodach, lasach, źródłach, studniach, a nawet pod ziemią. Są długowieczne, jeśli nie nieśmiertelne i posiadają magiczne moce mogące rozświetlić każdą niedobrą myśl.

     A teraz wyobraź sobie, że zafundujesz sobie takiego „dyżurnego” Elfa w rogu twojego pokoju. Za każdym razem, gdy smutek zagości w twoich myślach, będziesz mógł/mogła spojrzeć na niego i uśmiechnąć się do innych, jaśniejszych myśli.

    Wyobraź sobie, że taki Elf stoi w rogu twojego ogrodu, przy twoim domu lub przed wejściem do twojego pokoju. Nie jest ważne z czego jest zrobiony, jak wygląda w swojej fizycznej formie. Ważne, że jest Elfem, Strażnikiem Twojego Dobrego Samopoczucia. Kiedykolwiek spojrzysz na niego – dobra energia przypłynie do ciebie. On przecież istnieje rzeczywiście w formie fizycznej tam, gdzie go postawiłeś, gdzie zasiałeś nasienie dobrej energii, humoru, zabawy, dobrego samopoczucia.

dwa-elfy

Dwa Elfy w ogrodzie. Zdjęcie: Anja Branson Anna Kubicka

     W Niemczech na bardzo wielu podwórkach królują krasnale – małe, kolorowe, plastikowe ludki z brodami, które mają chronić gospodarzy przed wszelkim złem. Uważam, że nasze polskie Elfy, piękne i dobre duszki domowo-ogrodowe mogą spełniać jeszcze ważniejszą rolę… Mogą wprowadzać dużo światła do naszych domów, gospodarstw, ogrodów gdyż są wesołe… są kolorowe… mają dobre energie wszechświata. Często rozrabiają, ale w obecnych czasach, w naszej rzeczywistości są one niezbędne, bo one same będą powodowały wyrównywanie energii, przepływ energii.

elfia-mama-i-corka-tata-elf

                Elfy mama i tata. Rys. Tina Wieczorek

    Elfy to są dobre duszki, których rolą jest pilnowanie, aby dzieciom działo się dobrze w życiu, aby nie wiedziały co to ból i łzy, ale miały w sobie tę dziecięcą radość, która rozjaśnia ich oblicza, gdy bawią się, gdy się śmieją, gdy się radują.     Jeśli chodzi o dorosłych – niezależnie ile masz lat, małe „wewnętrzne dziecko” jest w tobie i opiekuje się tobą. Czasami czyni ci psoty bo nie wie, że jesteś już duży i nie musisz już bać się bólu i łez przeszłości. Czasami to małe dziecko w tobie pomaga ci rozwiązać bardzo trudne problemy życiowe, ale twoją rolą jest upewnienie się, że to dziecko też czuje się zaopiekowane, że nie zapomniałeś o nim. Potrzebuje twojego uśmiechu, twojej radości, twojego Elfa.

     Dlatego chciałem tutaj, na naszej „poważnej” stronie Projektu Ujawniania Wiedzy, rozpocząć akcję „Elf w każdym domu i w ogrodzie”. „Elf w każdej rodzinie”. Ważne jest, żebyśmy zaczęli o tym myśleć. Żebyśmy nawet w formie zabawowej potraktowali to jako przedmiot szczęścia… przedmiot dobrej energii.
Każdemu tego życzę.
                                                                             Andrzej Wójcikiewicz

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas!

Wysyłanie
©2024 Fundacja „Mądrość Narodów"

Wykonanie: noFlash

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?