Prezentacja Donizego Pietronia w Krakowie

Opis prezentacji Dionizego Pietronia podczas spotkania w Krakowie w dniu 4 marca 2014 roku.

Organizator: Fundacja „Mądrość Narodów”

Tytuł prezentacji: Elektrosmog – Współczesny Armagedon. Zagrożenia, metody ochrony, alternatywy.

Miejsce spotkania: Studio Kreatywnej Współpracy

 Dionizy Pietroń jest absolwentem krakowskiej AGH i Politechniki Warszawskiej, ekspertem w dziedzinie inżynierii materiałowej, autorem nowatorskich rozwiązań i licznych opracowań w dziedzinie zabezpieczeń, diagnozy, rewitalizacji i zdrowotności wnętrz.

Był to niezwykle interesujący wykład na temat: „cichego zabójcy”: elektrosmogu, czyli fal elektromagnetycznych wysokich częstości. W swojej prezentacji Dionizy Pietroń zajął się omówieniem trzech aspektów przedstawianego zjawiska:

  1. Głównymi źródłami powstawania fal wysokich częstości
  2. Wpływem takich fal na nasze zdrowie
  3. Metodami ochrony przed elektrosmogiem

Rozpatrując różnego typu zanieczyszczenia wywołane przez działania cywilizacyjne, począwszy od naczyń i pojemników plastikowych, poprzez skażenie powietrza tlenkami azotu, siarczanami, czy innymi substancjami, w tej chwili najbardziej zanieczyszczamy naszą Planetę polem elektromagnetycznym wysokich częstości.

Istnieją źródła zewnętrzne i wewnętrzne generowania takich fal. Omawiając źródła zewnętrzne prelegent wymienił: Projekt HAARP, radary wojskowe oraz maszty przekaźnikowe telefonii komórkowej. Skupiając się na źródłach wewnętrznych usłyszeliśmy o: routerach, telefonach bezprzewodowych typu dect, smart meters oraz telewizji cyfrowej.

PROJEKT HAARP – zespół instalacji, który w sposób spójny generuje wiązki elektromagnetyczne wysokich częstości. Według prelegenta wiązki mikrofalowe mogą dawać niesamowite interferencje w skali globalnej. Używanie tego typu instalacji może wywoływać różne zjawiska pogodowe, można sterować pogodą, klimatem, trzęsieniami ziemi, kataklizmami w różnych miejscach Planety. HAARP oficjalnie przestał działać w 2013 roku, ale kilka państw na świecie posiada dalej takie instalacje na jednostkach pływających.

Innym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu fal wysokich częstości są RADARY wojskowe. Urządzenia takie średnio co 8 sekund generują potężną dawkę promieniowania mikrofalowego, czyniąc spustoszenia w otoczeniu, gdzie pracują.

Następnym przykładem i źródłem generowania fal wysokich częstości są MASZTY PRZEKAŹNIKOWE wszelkiego rodzaju telefonii i komunikacji bezprzewodowej (szerokopasmowe Wi-Fi stawiane koło domów, wiązki przesyłowe). Takie mikrofale niekorzystnie wpływają na samopoczucie ludzi znajdujących się w ich zasięgu, a poważne choroby spowodowane takim smogiem ujawniają się dopiero po latach.

Źródłami wewnętrznymi takiego promieniowania mogą być:

Routery (urządzenia będące swego rodzaju „węzłem komunikacyjnym” do łączenia różnych sieci komputerowych);

Telefony bezprzewodowe typu dect (posiadające częstotliwość 15 Hz, która „podpina się” pod naszą pamięć);

Smart meters (urządzenia, które zbierają i przekazują sygnały o zużyciu prądu, wody, urządzeń grzewczych bez konieczności bezpośredniego sprawdzania odczytów). Są to urządzenia instalowane coraz częściej w domach prywatnych jako „ułatwienie odczytów”. Wysyłają informacje o stanie liczników emitując około 10 000 impulsów na dobę. Według wielu badań mają one jednak niekorzystny wpływ na ludzi, gdyż powodują najrozmaitsze dolegliwości zdrowotne i psychiczne.

Mając świadomość tej szkodliwości właściciele domów i mieszkań mają w Polsce prawo nie zgodzić się na taką instalację i zażądać pozostawienia lub zainstalowania licznika analogowego, który nie emituje szkodliwych fal.

Telewizja cyfrowa: ostatnio mówi się, że wszystkie przesyły mają lepszą jakość jeśli są podawane w technologii cyfrowej. O ile technologia analogowa posługiwała się w miarę płaską falą, to w tej chwili przy technologii cyfrowej mamy do czynienia z olbrzymią różnicą pomiędzy sygnałem maksymalnym a minimalnym. Sygnały cyfrowe są szczególnie szkodliwe dla naszego zdrowia na swej maksymalnej wysokości.

Parametry pola, które wpływają negatywnie na ludzki organizm – to nie tylko gęstość mocy, którą się mierzy i częstotliwość mikrofalowa powszechnie używana, ale również modulacja wewnętrzna, oraz czas ekspozycji. Jeśli chodzi o telefony komórkowe: im krócej tym lepiej. Prelegent sugerował, aby wyłączać telefony komórkowe na noc i im dalej są od głowy, od sypialni – tym lepiej. Sugerował również wyłączanie na noc routerów. Często mamy też do czynienia z kompilacją źródeł smogu elektromagnetycznego, czyli wszystkich wiązek sumujących się w naszych mieszkaniach plus pole emitowane przez sąsiadów, którzy również korzystają z podobnych „dobrodziejstw” cywilizacji.

Poważnym problemem są obecnie tak powszechnie używane telefony komórkowe. Częstotliwości przyznane dla telefonii komórkowej to zakres 900 – 1800 MHz. Okazuje się jednak, że pod działaniem tego rodzaju mikrofal nasze ludzkie komórki tracą komunikację ze sobą i przechodzą w stan uśpienia. Oprócz chorób objawem są zmęczenie i rozdrażnienie. Działanie mikrofal prowadzi do wszelkich zaburzeń w ludzkim organiźmie włącznie z możliwością powstania choroby nowotworowej. Wcześniej są to dysfunkcje organizmu na różnych poziomach, takie jak: bóle, zawroty głowy, zaburzenia snu, ogólne osłabienie i zmęczenie. Prelegent zwracał także uwagę, że w obecności mikrofal znakomicie rozwijają się grzyby na zewnątrz budynków, wewnątrz budynków na ścianach oraz w przewodzie pokarmowym człowieka.

Dowiedzieliśmy się także, że normy polskie i europejskie są setki tysięcy razy zawyżone w stosunku do stanów faktycznych i nie biorą pod uwagę zjawisk, które szkodzą ludzkiemu zdrowiu. W rzeczywistości nasze telefony potrzebują milion razy mniejszych sygnałów niż przewiduje obecnie przyjęta norma.

Co się robi na świecie aby przeciwdziałać konsekwencjom elektosmogu?

W dalszej części wykładu Dionizy Pietroń omówił badania rządowe zlecone i przeprowadzone w Indiach, gdzie telefonia komórkowa rozwija się najszybciej na świecie, w kontekście alarmujących zachorowań ludzi na nowotwory. Efektem tych badań jest szereg znakomitych opracowań, z których wynika, że ludzie mieszkający w odległości do 300 metrów od zwykłego masztu przekaźnikowego są 5-krotnie bardziej narażeni na zachorowanie, w porównaniu z osobami mieszkającymi dalej od takich masztów. Podobne wyniki badań zanotowano w Niemczech. Po 5 latach zaobserwowano lawinę przypadków ludzi chorujących na nowotwory, mieszkających w promieniu około 300 metrów od postawionego masztu.

W Szwecji, we Francji, we Włoszech tworzone są obecnie strefy wolne od promieniowania radiomagnetycznego, wysokich częstości.

Proponowane formy zabezpieczeń przed elektrosmogiem:

  1. Głównym miejscem, które należy chronić jest sypialnia. W czasie snu nasz organizm staje się bezbronny.
  2. Stosowanie farb na bazie grafitu, które pochłaniają promieniowanie.
  3. W oknach można zainstalować specjalne ochronne żaluzje lub szyby odbijające całkowicie promieniowanie radioaktywne (okno E-Magnetic produkowane w Bydgoszczy).
  4. Spanie w specjalnych kołdrach (uziemionych).
  5. Orgonit wspomaga energetykę domu, ale nie zatrzymuje promieniowania.

Na koniec spotkania Dionizy pokazał sfilmowany wywiad z ludźmi mieszkającymi w ekskluzywnej części Krakowa (Bielany), gdzie po umieszczeniu kolejnego masztu telefonicznego znacząco zwiększyła się zachorowalność mieszkańców tej dzielnicy. Zamontowano tam 6 masztów różnych telefonii i zamierzano postawić kolejny. Narastało złe samopoczucie, zauważono też dziwne zachowywanie wielu dzieci: problemy ze snem, kołatania serca, uderzenia głowami o ściany. U zdrowych wcześniej ludzi pojawiła się zaćma i objawy choroby popromiennej. Problemy ze zdrowiem ustępowały, gdy mieszkańcy opuszczali to miejsce. Sprawa oparła się o sąd, trwała długo, ale w efekcie udało doprowadzić się do zdemontowania tych instalacji.

 Wystąpienie Dionizego Pietronia uświadomiło słuchaczom, jak bardzo zanieczyszczone jest nasze środowisko i jakie to niesie konsekwencje dla naszego zdrowia. Okazuje się, że w samym Krakowie jest już ponad 1500 masztów, a do sprawnej obsługi telefonii komórkowej wystarczyłoby ich nie więcej niż 50. Pytanie brzmi: dlaczego jest ich tutaj aż 1500 i liczba ta ciągle wzrasta? Dlaczego używamy tej technologii, a nie innej, skoro istnieją zdecydowanie tańsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze sposoby? Niewątpliwie tego rodzaju fakty dają nam bardzo wiele do myślenia.

 *          *          *

 W czasie krakowskiego spotkania odbyła się również sesja medytacji z Anną Dolińską. Było to niezwykle ciekawe połączenie nauki i duchowości, gdyż sesja z Anią miała przede wszystkim charakter uzdrawiający włączając w to kontakt ze światem duchowym, światem aniołów i Istot Świetlistych. Ania pracowała z energią kryształów. Na stole (jak zwykle na takich spotkaniach) leżał niezwykły, wykonany w Indiach kryształ w kształcie dwóch, przenikających się wzajemnie piramid o czworokątnych podstawach, który brał udział w Ceremonii w Kairze w dniu 11 listopada 2011 roku o godz. 11:00 (11.11.11). Przypominam, że celem tej Ceremonii było uaktywnienie energii Wielkiej Piramidy za pomocą energii miłości i ochrona Ziemi i ludzi przed zagrożeniami roku 2012.

Na spotkaniu w Krakowie było około 40 osób.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas!

Wysyłanie
©2024 Fundacja „Mądrość Narodów"

Wykonanie: noFlash

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?