Egipt, wolne energie i “złoty pociąg”

Nowości 29 września 2015

 Z życia Fundacji:

Pomimo braku informacji „na bieżąco” – w ostatnim czasie dużo działo się w naszej Fundacji. W dniu 4 czerwca 2015 odbyło się spotkanie Rady i Zarządu gdzie zostało podjętych szereg ważnych decyzji dotyczących kierunku naszych działań – zwłaszcza jeśli chodzi o czyste energie i Egipt.

Zaszły też zmiany w składzie naszej Fundacji. Z funkcji w Zarządzie zrezygnowała Anna Dolińska, pozostając oczywiście w pełni zaangażowanym w działalność fundatorem. W jej miejsca Rada zaprosiła do Zarządu Pana Michała Żarka z Warszawy. Michał jest specjalistą od marketingu, sprzedaży i długi czas pracował w branży urządzeń grzewczych. Rolą Michała jest prowadzenie w Fundacji tematów dotyczących czystych energii (energia wiatru i energia wody).

Z pozycji w Radzie Fundacji zrezygnował Marcin Grochowski. Na jego miejsce został zaproszony Pan Andrew Barker z Anglii. Andrew jest wyjątkową postacią – jest pisarzem, poetą i biznesmenem. Jest ogromnym entuzjastą badań w Hawarze, ma bardzo szerokie znajomości w Egipcie, był szereg razy w Egipcie i ostatnio dwa razy w Polsce spotykając się z niektórymi członkami Rady i Zarządu. Jego rolą będzie pomoc w uzyskaniu pozwolenia na interesujące nas badania w Hawarze.

Tak więc w tej chwili skład osobowy Fundacji Wspierania Badań nad Ujawnianiem Wiedzy Starożytnej i Współczesnej Mądrość Narodów jest następujący:

Fundatorzy: Iwona Rudnik i Anna Dolińska

Zarząd: Andrzej Wójcikiewicz (Prezes), Piotr Pełczyński, Michał Żarek

Rada: Iwona Rudnik (Przewodnicząca), Reda Abdulhaleem Khalifa (Egipt), Andrew Barker (Anglia), Witold Barłóg, Heliodor Biernacki, Karol Chmielnicki, Dorota Helman, Andrzej Kapłanek, Iwona Stankiewicz, Adam Szynkiewicz.

Egipt

Nasza Fundacja w dalszym ciągu czyni starania, aby uzyskać pozwolenie na kontynuacje badań na terenie nekropolii w Hawarze. Ten temat jest dla nas najważniejszy – i pomimo, że nie piszemy o tym na co dzień w „Nowościach” – bardzo aktualny.

W czasie ostatniej wizyty Andrzeja Wójcikiewicza w Kairze, w kwietniu 2015 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Starożytności. Egipskie władze są otwarte na współpracę tym bardziej, że Fundacja Mądrość Narodów zapewniłaby finansowanie projektu, będącego całkowicie pod kontrolą egipską, bez żadnych wstępnych warunków z naszej strony. Chodzi przede wszystkim o dalsze oczyszczenie rejonu piramidy mułowej w Hawarze, oraz renowację wejścia do piramidy, która powoli się „rozpada” ze względu na brak opieki. Przy okazji można wykonać dodatkowe badania georadarowe obszaru, który został oczyszczony w sezonie 2008-2009. Badania wykonane w roku 2008 przez dra Adama Szynkiewicza ograniczały się wyłącznie do rejonu tuż przy samej piramidzie. Dlatego istnieje potrzeba sprawdzenia terenu, który poprzednio był trudniej dostępny dla georadaru. Pozwoli to zbadać kierunki z których woda dostaje się do piramidy mułowej (dolna część piramidy jest zalana) i ewentualnie opracować strategię usunięcia tej wody.

Podczas wizyty nastąpiło również spotkanie w Kairze z Andrew Barkerem (z Anglii) oraz Louis de Cordier (z Belgii). Louis jest fundatorem belgijskiej Fundacji „Mataha”, która sfinansowała badania georadarowe wykonane w styczniu 2008 roku (przed badaniami Adama Szynkiewicza w kooperacji z Uniwersytetem Kairskim) przed prof. Abbasa Mohameda Abbasa, pracownika National Intitute of Geophysics and Astronomy z Kairu. W czasie tych spotkań została podjęta decyzja o współpracy pomiędzy naszymi fundacjami w sprawie badań w rejonie nekropolii w Hawarze.

Jeśli chodzi o obecną sytuację – problemem przez cały czas była niepewność co do składu osobowego w Ministerstwie Starożytności. Niestety – zmiany w Rządzie na pozycjach ministerialnych zdarzały się w Egipcie często i jedne ustalenia mogły być zmieniane przez kolejną ekipę. Taka niepewność trwała aż do teraz, czyli do września 2015 roku.  Dopiero parę dni temu otrzymaliśmy z Egiptu informację, że obecny Minister Starożytności, prof. Mamdouh El Damaty pozostaje na swojej pozycji. Pozwoli to na wznowienie naszych działań w celu uzyskania odpowiednich pozwoleń na podstawie umów naszej Fundacji z jedną z placówek naukowych w Egipcie.

Silnik wiatrowy prof. Włodzimierza Chomczyka

Jest to projekt, który przez długi czas był „uśpiony” ze względów na zdrowie profesora i trudności w stworzeniu odpowiednio dopracowanego prototypu Silnika Wiatrowego Chomczyka. Dzięki swoim kontaktom profesor znalazł w Polsce sponsora, który pomógł mu w zeszłym roku sfinansować budowę prototypu. Jest to projekt, w który włączona jest również nasza Fundacja, która dzięki naszym kontaktom w branży czystych energii (głównie w Kanadzie i w Danii), pomaga znaleźć sponsorów, aby wprowadzić wynalazek profesora na rynki światowe. Jak wiadomo – wykorzystanie energii wiatru jest obecnie bardzo „gorącym” tematem zarówno w UE jak i poza nią.

„Złoty pociąg”

Niezwykle interesującym zwrotem w naszych działaniach i kontaktach z innymi fundacjami, jest sprawa tzw. „złotego pociągu”. Okazuje się, że w tym momencie istnieją technologie (używane przede wszystkim dla celów wojskowych), pozwalające na penetrację ziemi do bardzo dużych głębokości za pomocą badań satelitarnych. Jedną z firm, która zajmuje się tego typu badaniami jest angielska firma Merlin Burrows, Ltd.

Ponieważ temat „złotego pociągu” zdobył międzynarodowy rozgłos – Fundacja Mądrość Narodów dostała z tej firmy propozycję, aby pośredniczyć w dostarczeniu odpowiednim władzom w Polsce informacji dotyczących rejonu Wałbrzycha i Świebodzic wykonane za pomocą technologii satelitarnej. Przesłano do nas szereg zdjęć i skanów sugerujących położenie podziemnych, poniemieckich pociągów i bunkrów, znajdujących się tym rejonie. Na prośbę Merlin Burrows, Ltd. i na podstawie tych zdjęć i skanów – w dniu 17 września b.r. w imieniu tej firmy i naszej Fundacji, zostało przesłane zgłoszenie do biura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków (Delegatury w Wałbrzychu) z opisem potencjalnych znalezisk i z kompletem przesłanej do nas dokumentacji. Jak twierdzą przedstawiciele firmy Merlin Burrows, Ltd. – ich głównym celem i intencją jest dostarczenie władzom polskim możliwie jak najwięcej dokładnych informacji o rozkładzie przejść podziemnych, pociągów i bunkrów, aby względnie bezpiecznie przebadać te pozostałości poniemieckie, gdyż wiele z nich może być zabezpieczone przez miny-pułapki. Czy w którymś z bunkrów pokazanych na dostarczonych zdjęciach znajduje się słynny „złoty pociąg” – tego nie wiemy.

Poniżej skan pociągu załączony w zgłoszeniu do biura konserwatora przez naszą Fundację i firmę Marlin Burrows, Ltd.

04-Bunker z pociagiem 1

Na zdjęciu widać odczepioną lokomotywę oraz znajdujące się za nią wagony. W pobliżu można tez zauważyć zarysy dwóch bunkrów.

Jakie będą dalsze losy tego odkrycia – pokaże czas.

Podziękowanie

Chciałem bardzo serdecznie podziękować naszym darczyńcom, którzy pomimo tak skąpych wpisów w dziale „Nowości” – wpłacają regularnie na nasze konto drobne kwoty pieniężne. Proszę mi wierzyć – jest to dla nas niezwykle ważna pomoc, gdyż pozwala na opłacenie obsługi księgowej Fundacji, opłat za serwery i opłat incydentalnych. Jeszcze raz dziękuję za Waszą wiarę i Wasze dary serca.

Andrzej Wójcikiewicz

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Napisz do nas!

Wysyłanie
©2024 Fundacja „Mądrość Narodów"

Wykonanie: noFlash

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?